ایده حمایت از تولید داخل با خرید کالای یک کالای ایرانی ارسال دیدگاه

به نام دوست
حمایت از تولید داخل
همه ی ما این روزها حرف ها و شعارهای زیادی رو در مورد حمایت از تولید ملی شنیدیم .از صحبتهای رئیس جمهور محترم تا وزرا و … اینکه همه باید حمایت کنیم!بازگو کردن این قصه با هزار گله و شکایت در این مجال نمی گنجه اما خلاصه اش اینه که با این وضعیت ،نه کشور و تولید راه به جایی می بره و نه کارگر و کارفرما با حقوقهای چندر قاضی و سودهای(بخوانید ضررهای) بخور نمیری!
چالشهای کیفیت و قیمت و … هم در جای خودش قابل بحث هست …
تا اینجای کار نه قانون حمایت از حداکثر توان داخلی دردی رو دوا کرده و نه حمایت های میلیاردی از صنایعی که مثل بختک از خون مردم تغذیه می کنن!
و اما چاره ی خوب شدن حال مردم و البته سرزمین امون با شعارهای سرخرمن مسئولین چیه؟
به نظر من یک راه حل ساده و سریع که میشه پیشنهاد کرد اینه که از خودمون شروع کنیم!
چه جوری؟
وقتی آقای رامبد جوان عزیز خودش رو در برنامه ی خندوانه به در و دیوار میزنه که از فلان برند بخرید اما خودش استفاده نمی کنه معلومه که هیچ خبری نمیشه!
والا شاید توی خیلی از محصولات واقعا رقابت و تولید کاری بیهوده باشه اما در اکثر مواقع با خرید یک کالای تولید داخل هیچ اتفاقی برای هیچ کدوم از ما نمی افته … نه سلامتمون به هم می خوره و نه پرستیژمون و نه احوالمون!
در صنایعی مثل صنایع دستی ، صنایع دکوراسیون ، پوشاک و …. انصافا اونقدر کارخوب تولید داخل توی بازار هست که دیگه وارداتی اش هیچ توجیهی جز تیشه به ریشه ی خودمون زدن و منافع کوتاه مدت خودمون رو دیدن نداره!
ما هر کدوممنون در هر طبقه اجتماعی که هستیم با هر شغل و درآمد و سطح سواد و شخصیتی که داریم برای کمک به رونق تولید می تونیم یه محصول ایرانی از هر دسته کالایی که لااقل داخلی اش رو می پسندیم انتخاب کنیم و بخریم و با انتشار عکسش، بگیم منم دارم کمک میکنم که ایران خوب بشه!
من از تمام دوستان، هنرمندان ، اشخاص سیاسی دلسوز مردم ، روزنامه نگاران ، مشاوران و ادمین ها و اینفلوئنسرها و البته خود تولید کننده ها … درخواست می کنم لااقل برای 1 بار با خرید یک کالای ایرانی که خودشون دوست دارن با هر قیمتی، به اندازه ی یک پست با تگ کردن صفحات تولید کننده ها به صورت کاملا رایگان در صفحات شبکه های اجتماعی خودشون این فرصت رو به کسب و کارهای ایرانی کوچک بدن که معرفی بشن و رشد کنن!
قطعا با رونق کسب و کارهای داخلی همه امون حالمون خوب میشه و راه برای انجام کارهای بهتر و بزرگ تر فراهم میشه…
به امید روزهای خوب
محسن پروین-احساس چوب
#ایران_خوب
عکس این پست نمونه هست و میتونید ازش استفاده کنید.
#تولیدایرانی #رونق #من_کمک_می کنم

ایران خوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *